Hakkımızda

Çerciller Makine Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, 40 yılı aşkın üretim ve mühendislik tecrübesi ile endüstriyel fan ve toz toplama sistemlerinin tasarım, üretim ve satışına odaklanan, bunun yanında müşterilerine özel çözümler ve fason üretim seçenekleri sunan bir üretim şirketidir.

1975 yılında, kurucumuz Şenel Çerçil tarafından iş hayatına dahil edilen AsFan Kollektif Sanayi Şirketi’ne kadar uzanan bir geçmişi olan şirketimiz, o dönemin sanayileşen Türkiye’sinde önemli bir yere sahip olarak, müşterilerine yıllara dayanan dostlukları oluşturacak hizmetler sağlamıştır.

1994 yılına gelindiğinde, gerçekleştirdiği büyüme ve kurumsallaşma çalışmalarının bir sonucu olarak aile ismine atıfta bulunulup, firma ismi Çerçiller Makine Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi olarak değiştirilmiştir.

2005 yılına geldiğimizde , Şenel Çerçil’in oğlu , Cüneyt Çerçil, üniversite eğitimini makine mühendisliği alanında bitirip , 2007 yılında da İstanbul Teknik Üniversitesi’nde yüksek lisans yaparak, yüksek makine mühendisi olarak şirketimize katılmıştır. Cüneyt Bey, hali hazırda genel müdürlük görevini üstlenmektedir.

Çerçiller, tüm müşteri ve çözüm ortaklarına yeni lokasyonu olan Beylikdüzü’nde hizmet vermektedir.

Çerciller’in geniş ürün yelpazesi, farklı tipte salyangoz, çatı vantilatörleri, aksiyel fanlar, ex-proof, pnömatik kenar kesim nakil fanları, havalandırma üniteleri, siklon tipi toz toplayıcılar ve jet pulse filtreleri içerir. Çerciller, ayrıca toz toplama ve filtreleme, endüstriyel havalandırma sistemleri ve pnömatik taşıma sistemleri alanında mühendislik hizmetleri de sunmaktadır.